Recenzja MasterClass o nauczaniu przedsiębiorczości prezentowana przez Sarę Blakely

0
1450
masterclass-spanx-sarah-blakely2

Niedługo umieszczę kilka słów na temat MasterClass z Sarą Blakely. Jaką wartość niesie według mnie. Czy warto zainwestować w ten kurs?

Właśnie oglądam kurs i muszę powiedzieć, że pierwsze wrażenia są naprawdę dobre. Bardzo inspirujące.

W tym czasie jednak chciałbym przedstawić przedmowę założycielki Spanx:


Drodzy studenci,

Ludzie zadawali mi mnóstwo pytań, odkąd założyłem Spanx. Jednak zdecydowanie najczęstszym z nich jest:

„Jak to zrobiłaś?”

Z oszczędnościami $5000, odcięłam stopy od rajstop i wziełam przemysł wart miliard dolarów. Zbudowałem globalną markę bez reklam, a po 20 latach nadal nie podejmowałam żadnych inwestycji zewnętrznych. I po raz pierwszy dzielę się tym, jak to zrobiłam.

Przed Spanx nie zdałam LSAT … dwukrotnie. Potem próbowałam być Goofy w Disney World, ale byłam zbyt niska (właściwie jestem wysokości wiewiórki?). Niedługo potem sprzedawałem faksy od drzwi do drzwi przez 7 lat i regularnie wyrzucano mnie z biznesu. Niektórzy ludzie określiliby ten sezon w moim życiu jako ciąg porażek. Ale wierzę, że porażka w gruncie rzeczy jest po prostu sposobem na życie, by cię szturchnąć i dać znać, że zboczyło się z kursu.

W tej klasie podzielę się, jak znaleźć i połączyć się ze swoim celem w znaczący sposób, jak opracować i przetestować przydatność pomysłu na sprzedaż, strategie i techniki sprzedaży, aby dostać się do drzwi, i jak zbudować odpowiednią kulturę w organizacji. Dołączyłam nawet moją osobistą listę kontrolną dotyczącą innowacji.

Zakładanie firmy (jestem tu, by ci powiedzieć ) nie jest tym, co myślisz. Wiele osób uważa, że ​​aby odnieść sukces jako przedsiębiorca, musisz zebrać pokaźną kwotę kapitału lub mieć solidne zaplecze biznesowe. Ale prawda jest taka, że ​​nie. Najważniejsze zasady, które pomogły mi wstrząsnąć branżą i zostać przedsiębiorcą, zwykle nie są nauczane w szkole. Dlatego tak się cieszę, że mogę podzielić się z Tobą tymi krytycznymi lekcjami.

Wierzę, że każda osoba w pewnym momencie swojego życia będzie miała pomysł na co najmniej milion dolarów. Różnica polega na tym: czy coś z tym zrobisz? Niektóre z najbardziej przełomowych wynalazków i firm na świecie pochodziły od zwykłych ludzi, którzy mieli odwagę uwierzyć w swoje szalone pomysły (i nie traktować siebie zbyt poważnie). Czy zatem … jesteś gotowy?